Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 029 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

FESTIWAL NEWS 24.06.2010

piątek, 25 czerwca 2010 1:20

Dzień po dniu zbliżamy się do zamknięcia programu wrzesniowej części festiwalu "Sztuka Integracji".

Już dzxiś możemy podać do informacji wszystkich zainteresowanych miejsca i niektóre szczegóły programowe Festiwalu.

 

I tak :

W Muzeum Niepodległości - Al.Solidarności 62 odbędą się:

- w dniach 6 - 12 września wystawa fotografii Katarzyny Nowickiej "Najdłuższe urodziny Chopina"

- 08 września o godz. 17.00 - koncert muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu profesora

  Jerzego Maciejewskiego i jego uczniów

- 09 września o godz. 11.00 i 17.00 zapraszamy na spektakl Grupy Terapii DPS Moczary koło Ustrzyk

   poświęcony Powstaniu Warszawskiemu

- 10 września o godz. 17.00 na Grażyny Łapińskiej

Ponadto w Muzeum Niepodległości odbywa się wystawa "Mazowsze oczyma Chopina". Wstęp w godzinach otwarcia Muzeum płatny. Wystawa potrwa do 10 października 2010 roku. W trakcie trwania festiwalu zwiedzanie wystawy dla osób posiadajacych wejściówki - bezpłatnnie.

 

Wejściówki na imprezy festiwalowe można zamawiać telefonicznie w Fundacji


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

FESTIWAL NEWS 21.06.2010

poniedziałek, 21 czerwca 2010 22:11
Dzisiaj, dzięki pomocy "Szalonego Wózkowicza" czyli Pana Marka Sołtysa, do grona artystów naszego festiwalu dołaczyła kolejna bardzo ciekawa postać. Grażyna Łapińska jest najbardziej znaną w środowisku i artystką niepełnosprawną. Grażyna Łapińska zadebiutowała w 1990 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu. W tym samym roku śpiewała na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i podczas Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewamy poezję”. W 1993 roku Jej recital na Ogólnopolskich Spotkaniach Artystycznych „W Okolicę Stwórcy” w Poznaniu został zarejestrowany przez TVP. Wystąpiła również w 1994 roku w ramach cyklicznych koncertów w Radiu Białystok. Wielokrotnie brała udział w programach telewizyjnych: „Kawa czy herbata”, „Przyjaciele”, „Integracja”, „Ziarno”, "Raj”. Nagrywała audycje dla Polskiego Radia w Warszawie, Radia Białystok, Radia dla Ciebie, Radia Koszalin. Była gościem w programach Marka Gaszyńskiego i Marka Niedźwieckiego. Udzieliła wielu wywiadów do prasy. Brała udział w koncertach m.in. z Edytą Geppert, Haliną Kunicką, Alicją Majewską, Wojciechem Młynarskim, Grzegorzem Turnauem. Zauroczony klimatem śpiewanych przez nią piosenek Piotr Skrzynecki zaprosił ją do „Piwnicy pod Baranami”, gdzie została gorąco przyjęta przez publiczność. W grudniu 1994 roku w warszawskim Klubie Literackim „Ballada” odbył się, z okazji wydania kasety pt. „Taniec na żyletce”, koncert promocyjny prowadzony przez Kubę Strzyczkowskiego z Radiowej Trójki. W następnym roku została zaproszona na koncert do Werony we Włoszech z okazji targów „Abil-Expo”. Czasopismo „Pani” umieściło ją w 1998 roku na liście 100 Polek. Jako jedyna z Europy środkowo-wschodniej reprezentowała Polskę w 1999 roku na III Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Wizualnych „Art. & Soul” w Los Angeles w USA. Festiwal ten zgromadził około 2 tys. uczestników z 82 krajów, którzy prezentowali swe programy artystyczne. Grażyna miała 25-minutowy recital, który wzbudził spore zainteresowanie mediów, a w szczególności CNN. Festiwal ten organizowany jest co 5 lat przez Międzynarodową Organizację Very Special Arts International, powstałą z inicjatywy Jean Kennedy Smith w 1974 roku. W 2001 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił Grażynę Łapińską odznaką „Zasłużonego Działacza Kultury”. Jesienią 2002 roku artystka została zaproszona do udziału w warszawskim koncercie poświęconym Jonaszowi Kofcie. Podczas Europejskiego Roku osób niepełnosprawnych w 2003 roku wystąpiła z recitalami w Wilnie i Druskiennikach na Litwie. Cały czas występuje w wielu klubach i szkołach ponadpodstawowych na zaproszenie młodzieży. Swoimi recitalami uświetnia wiele spotkań i przeglądów artystycznych w różnych miejscach w Polsce, gdzie za niebanalną interpretację specjalnie dla niej skomponowanych przez pianistą Piotra Gollę piosenek, zyskała już uznanie, sympatię i swoich wiernych fanów.Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

FESTIWAL NEWS 20.06.2010

niedziela, 20 czerwca 2010 0:42
Ludzie przychodza i odchodza - takie są koleje losu. Z imprezy wycofał swój udział Pan Marek Siwek. Jako uzasadnienie podane zostały dwa powody: zbyt amatorski charakter imprezy i brak gratyfikacji finansowej. Szkoda, ale najwyraźniej otrzymał bardziej intratne propozycje. Nasza publiczność nie straci jednak okazji do spotkania z tym wybitnym artystą. 12 września na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, zakończeniu naszego festiwalu towarzyszyc bedzie organizowana przez PTSR "Symfonia Serc", której partnerem juz trzeci rok jest nasza fundacja.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

FESTIWAL NEWS 19.06.2010

sobota, 19 czerwca 2010 13:10

Bardzo miło nam poinformować iz zyskaliśmy kolejną impreze wspierającą nasz wrześniowy festiwal. W tym roku Fundacja nasza stała sie współorganizatorem festiwalu CROSSDRUMMING 2010, który odbywa się już po raz jedenasty!

Instrumentarium perkusyjne, które w wiekach poprzednich odgrywało w orkiestrze symfonicznej wyłącznie rolę 'akcentu rytmicznego', w naszym stuleciu urosło do rangi samodzielnego aparatu wykonawczego. Obecnie, kiedy mówimy o perkusji, nie myślimy wyłącznie o instrumentach znanych nam z partytur klasycznych orkiestr symfonicznych, czy też kameralnych, ale o olbrzymim wachlarzu najrozmaitszych akcesoriów, które do niedawna w ogóle nie były kojarzone z instrumentami muzycznymi. Dzisiejsza muzyka perkusyjna służy nie tylko do wyrażania różnorodnych form ekspresji, czy przekazywania czysto muzycznych brzmień, ale także do wypowiadania skomplikowanych treści pozamuzycznych, malarskich, czy literackich... Niestety wiedza na ten temat pozostaje ciągle w zamkniętej, elitarnej sferze; czyżby dostęp do niej mieli tylko nieliczni?

XI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej - Crossdrumming, który odbędzie się w Warszawie w dniach1 - 5 lipca 2010 r., ma właśnie na celu poszerzenie owego elitarnego grona i przybliżenie barwnego świata perkusji jak najszerszej publiczności. Organizatorem festiwalu jest Towarzystwo Sztuki Perkusyjnej, które od ponad 20 lat na terenie całej Polski promuje tę dziedzinę sztuki, przygotowując rozmaite koncerty, festiwale, kursy, konkursy perkusyjne oraz Fundacja Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym ZAWSZE POTRZEBNI.

Rangę festiwalu dodatkowo podkreśla honorowy patronat Prezydenta m. st. Warszawy i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach festiwalu Crossdrumming przeprowadzony zostanie cykl koncertów, spektakli, prezentacji, warsztatów i wykładów popularyzujących sztukę perkusyjną we wszystkich jej przejawach: od muzyki etnicznej, jazzu, przez klasykę, aż po teatr instrumentalny i multimedialne formy elektroniczne. Wielopoziomowe skrzyżowanie tak różnorodnych estetyk, przyciąga co roku zarówno znawców sztuki perkusyjnej, jak i nowych odbiorców, chcących dopiero podzielić pasję jej twórców i wykonawców. Jak podkreśla Leszek Lorent, perkusista, który na tegorocznym festiwalu wystąpi z zespołem SiXen: „Podczas festiwalu Crossdrumming każdy znajdzie coś dla siebie".

Podczasjedenastej edycji festiwalu Crossdrumming, tak jak w poprzednich latach, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Koncerty odwiedzają zarówno adepci sztuki perkusji, jak i jej amatorzy, mieszkańcy Warszawy, jak i licznie odwiedzający ją turyści...

Sceny festiwalowe usytuowane będą: w Dziekance, ul. Krakowskie Przedmieście 56/60 ; w Fortecy (Fort Legionów), ul. Zakroczymska 12 oraz na Skwerze Hoovera.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMYPodziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

poniedziałek, 23 października 2017

Licznik odwiedzin:  4 667  

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

O moim bloogu

Wielka impreza wspaniałych ludzi. SZTUKA INTEGRACJI - razem a nie obok siebie.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 4667

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl