Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 030 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

FESTIWAL NEWS 26.07.2010

poniedziałek, 26 lipca 2010 0:14
Miło nam poinformować, iz w ubiegłym tygodniu podpisane zostało porozumienie pomiedzy naszą fundacja a Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego, dotyczące współpracy przy organizacji Festiwalu SZTUKA INTEGRACJI i SyMfonii Serc. Ponieważ nasze imprezy pokrywają się w kilku miejscach nie tylko czasowo ale i co do lokalizacji, wspólnie zrealizujemy obydwa projekty. Kulminacja naszych działań nastąpi w niedzielę 12 września na Krakowskim Przedmieściu, gdzie od godziny 10 do 17 odbywał sie bedzie doroczny piknik  SYMFONIA SERC a o godzinie 18 w budynku Centralnej Biblioteki Rolniczej finałowy koncert naszego festiwalu.  Wszystkich serdecznie zapraszamy.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

FESTIWAL NEWS 19.07.2010

poniedziałek, 19 lipca 2010 0:46

Mamy prawdziwą przyjemność oznajmić, że kolejny artysta dołacza do naszego grona.

Jovanka Veit-Berg to szwedzka malarka i rzeźbiarka pochodząca z Polski. Urodziła się i wychowała w Warszawie. Potem przeniosła się do Węgrowa by w końcu osiąść do Vaxjo w Szwecji gdzie od kilkunastu lat tworzy i odnosi międzynarodowe sukcesy. Wystawy w wielu krajach przyniosły jej rozpoznawalność i szacunek. Jej obrazy pełne są głębi i mogą być indywidualnie interpretowane. Nie ma jednoznacznego przekazu, jest tylko sztuka i to przez duże S.

http://www.italienskapalatset.se/showperson.php?id=12


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

FESTIWAL NEWS 18,07,2010

niedziela, 18 lipca 2010 12:58

Oto kolejne punkty programu naszego wrześniowego festiwalu:

W hollu Sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Warszawa Bielany wystawy prac plastycznych członków pracowni plastycznej Śródmiejskiego Ośrodka Opiekuńczego im. Prof. Tymowskiego w dniach:

6 - 19.09. 2010. Przygotowanie wystawy oraz zagospodarowanie Sali, po wcześniejszych ustaleniach z Administratorem budynku wykonamy we własnym zakresie. Wstęp na wystawę

bezpłatny dla wszystkich zwiedzających w godzinach otwarcia budynku.

 

W Sali widowiskowej:

 

08.09.2010 ( środa ) o godz. 18.00 - koncert zespołu „An Eazy". Zespół założony został przez Damiana Pietrasika - niewidomego muzyka, pływaka, wicemistrza olimpijskiego z Pekinu.

Koncertuje z powodzeniem od dwóch lat. Jego kompozycja „Nic się nie dzieje przypadkiem"

jest  zwiastunem cotygodniowej audycji „Damy radę" prezentowanej przez Radio Warszawa

od marca b.r.

 

09.09.2010 ( czwartek) o godz. 18.00 - widowisko słowno-muzyczne Leszka Lorenta „Upadłe Anioły".

 Widowisko „Upadłe Anioły", łączy grę teatralną - gest, mimikę, ruch z grą na instrumencie. Kompozycje perkusyjne obrazują przejście człowieka od pozornej normalności, przez schizofrenię, śmierć, aż do całkowitego oczyszczenia.

Występujący w spektaklu Leszek Lorent jest perkusistą specjalizującym się w wykonywaniu muzyki awangardowej oraz dzieł teatru instrumentalnego. Jest laureatem pierwszego miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym we Wrocławiu w 2003 r.
Autorami kompozycji są: Paweł Buczyński, Dariusz Przybylski, Vinko Globokar, Iannis Xenakis, Georg Crumb.

Poprzednie wystawienie „Upadłych Aniołów" w teatrze na Goldoniego spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Bielan.

10.09.2010 ( piątek ) o godz. 18.00 - koncert zespołu November Project

Zespół November Project jest ewenementem na rynku muzycznym. Tworzy go dwunastu muzyków, z których siedmiu jest niepełnosprawnych. Swoją muzyką wykraczają poza podziały. Na ich koncerty przychodzą wszyscy, bo bariera miedzy pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi nie ma tutaj znaczenia.

W sali  na ul. Szegedyńskiej:

08.09.2010 ( środa ) godz. 19.00 - występ kabaretu „Członek Polski"

09.09.2010 ( czwartek ) godz. 19.00 - koncert muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu prof. Jerzego Maciejewskiego i jego uczniów

Jest  absolwentem Akademii  Muzycznej   im. Fr. Chopina Warszawie w klasie fortepianu prof.  Marii Wiłkomirskiej. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat, a działalność artystyczną jeszcze w czasie studiów  w Akademii Muzycznej. W tym okresie był wielokrotnym stypendystą Towarzystwa im. Fryderyka Chopina.

Działalność pianisty przebiega w trzech zasadniczych nurtach: artystycznym, pedagogicznym i popularyzatorskim.

Działalność artystyczna pianisty odbywa się zarówno w sferze solistycznej jak i kameralnej.

W działalności solistycznej bardzo istotna jest ciągła współpraca artysty z Towarzystwem im. Fr. Chopina. W ramach tej współpracy  występuje z licznymi recitalami w miejscach związanych z Fr. Chopinem  (Żelazowej Woli, pod pomnikiem Chopina w Łazienkach oraz innych). Pianista uczestniczył w wielu renomowanych festiwalach muzycznych (m.in. w Dusznikach i Słupsku). Jest zapraszany do udziału w koncertach filharmonicznych w całym kraju, a także przez różne instytucje muzyczne za granicą. Koncertował niemal w całej Europie oraz Meksyku i Korei Płd. Od kilku lat, dziedziną wyjątkowo intensywnej działalności artysty,  stała się muzyka XX i XXI wieku. Dokonał szeregu prawykonań dzieł kompozytorów współczesnych zarówno solowych, kameralnych jak i z orkiestrą.

Kameralistyka fortepianowa jest sferą szczególnego zainteresowania i działalności pianisty. Od wielu lat występuje z artystami polskimi, a także jako członek zespołów kameralnych w kraju i  za granicą. Jest założycielem Tria Fortepianowego im. Ignacego Jana Paderewskiego, a także uczestnikiem i współzałożycielem zespołu Camerata Vistula. Dokonał szeregu nagrań dla radia i telewizji: między innymi ze skrzypaczką Magdaleną Rezler  kompletu dzieł  Karola Szymanowskiego na skrzypce i fortepian, a ze śpiewaczką Ewą  Iżykowską pieśni  Fr. Chopina i  I. J.Paderewskiego.

Wykonuje także muzykę dwufortepianową i z udziałem perkusji takich kompozytorów jak Bela Bartok czy Georg Crumb (współpraca ze Stanisławem Skoczyńskim).

Działalność pedagogiczną rozpoczął jeszcze w okresie studiów, a od 1981 roku jest zatrudniony w Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie i po przejściu kolejnych stopni naukowych jest profesorem tej Uczelni prowadząc klasę fortepianu w jej Filii Białostockiej.

Jest zapraszany do udziału w seminariach i tzw. Kursach Mistrzowskich w kraju za granicą (m.in. Wiener Musikseminar w Wiedniu). Od roku prowadzi klasę fortepianu w Keimyung - Fryderyk Chopin Academy of Music w Deagu w Korei Południowej

 

Zajmuje się także działalnością popularyzatorską biorąc udział w różnego rodzaju koncertach dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Filharmonię Narodową oraz wiele innych instytucji muzycznych w Polsce.

10.09.2010 (piątek) godz.19.00 - występ zespołu Holland.

Zespół Holland wywodzi się z Pasłęka. Nazwa zespołu wzięła się od starej nazwy miasta Pasłęka (Pr.Holland). Grupa zagrała wiele koncertów między innymi przed takimi wykonawcami jak: T-love, Kazik na żywo, Blenders, Harlem, Edyta Bartosiewicz, Closterkeller. Doczekała się również własnego muzycznego materiału autorskiego, którego efektem jest pierwsza płyta grupy pt."Burza", nagrana w studiu nagraniowym Eadia Olsztyn. Promocja tego krążka nie była może tak ekspansywna i progresywna, ale została zaprezentowana w kilku mediach lokalnych i ogólnopolskich. Zespół występował między innymi, w takich programach telewizyjnych jak: „Kawa, czy herbata",  „Rower Błażeja",  „Pętla czasu", Teleekspress".
Zespół wiele koncertował w Polsce , ma też na swoim koncie kilka koncertów zagranicznych .

Przedstawione propozycje programowe są uzgodnione z wykonawcami i nie powinny ulec zmianom. Jednakże ze względu na fakt zgłaszania swojego udziału w Festiwalu nowych

zespołów i grup, oraz nowych inicjatyw prosimy o uwzględnienie możliwości poszerzenia oferty programowej, która byłaby realizowana w tych samych dniach ( Ew. w dniu dodatkowym - n.p. 7.09. w innych godzinach. Ostateczne zamknięcie programu nastąpi do 15 sierpnia. Aktualny program całości Festiwalu na stronie www.zawszepotrzebni.org.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

poniedziałek, 23 października 2017

Licznik odwiedzin:  4 661  

Kalendarz

« lipiec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O moim bloogu

Wielka impreza wspaniałych ludzi. SZTUKA INTEGRACJI - razem a nie obok siebie.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 4661

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Bloog.pl